Vajon milyenek a magándetektívek valójában? A választ megtudhatjuk ebből az érdekfeszítő, olvasmányos könyvből, amihez hasonlóan átfogó, nagy felkészültséggel megírt mű magyar nyelven nem született még ebben a témában.
Borostásak, ballonkabátot hordanak, kemény az öklük, biztos kézzel lőnek, és semmi sem állhat az útjukba, ha az igazságról van szó. Ők a magándetektívek. Legalábbis a krimik szerint.
De milyenek ők valójában? Kik voltak az első detektívek, és hogyan alakult ki a bűnügyi irodalomban a magánnyomozó figurája? Létezik-e a magyar magándetektív, és milyen ügyekben, milyen módszerekkel kell kiderítenie az igazságot? Ezekre a kérdésekre keresi a választ Varga Bálint könyve, melyben éppúgy helyet kapnak a világ nagy detektívjei - legyenek akár valós, akár irodalmi alakok -, mint a magyar magánnyomozás története.
A szerző a másfél évig tartó anyaggyűjtés során közvetlen közelről figyelhette meg, hogyan dolgoznak napjaink magyar magándetektívjei, hisz a könyvben szereplő ügyek nyomozása során végig ott volt a magándetektívekkel, testközelben látott és hallott mindent.
Az izgalmas és fordulatos, megtörtént eseteken keresztül hiteles képet kaphatunk erről a rejtélyek övezte szakmáról és az emberekről, akik az igazság kiderítésének szentelik életüket. De nem csak a magándetektívek beszélnek most először nyíltan és őszintén a munkájukról, hanem mindazok, akik segítik őket: operatív figyelők, környezettanulmány-készítők, beépített ügynökök.
A Magándetektívek érdekfeszítő, olvasmányos könyv, amihez hasonlóan átfogó, nagy felkészültséggel megírt mű magyar nyelven nem született még ebben a témában.